FAIL (the browser should render some flash content, not this).
 

Nejčastěji používané technologie pro stavbu rodinných domů:

výběr správné technologie pro stavbu

Technologie ekonomické stavby rodinného domu

Stavitel rodinného domu musí čelit velkému množství rozhodnutí. Jedním z nejzásadnějších je výběr správné technologie pro stavbu. Již samotný pojem „stavební technologie“ je natolik široký, že je mu věnováno mnoho odborných publikací. Stavitel se většinou rozhoduje podle toho, jaké technologie trh v současnosti nabízí, jaké jsou s nimi spojeny pořizovací a provozní náklady. Konzultace s odborníkem – projektantem, architektem, stavitelem nebo stavebním dozorem, je tedy více než vhodná.

Nejjednodušeji lze stavby podle použitých technologií rozdělit na stavby realizované na místě z kusových stavebních prvků a na stavby montované z větších prefabrikovaných celků. Obě varianty nabízejí množství použitelných řešení.

Velmi důležitým atributem použitého řešení je jeho tepelná akumulace. Stavby realizované metodami s nízkou tepelnou akumulací lze velmi rychle vytopit, ale například při větrání tyto stavby rychle chladnou. Pro stavbu rodinných domů jsou proto stále oblíbenější technologie, které vynikají vysokou tepelnou akumulací a zajišťují tak stálejší a stabilnější teplotu bez výraznějších výkyvů.

Každá ze zde uvedených technologií má své výhody a nevýhody, proto je potřeba navrhnout správné řešení přesně na míru plánované stavby

Nejčastěji používané technologie pro stavbu rodinných domů:

 

Každá z výše uvedených technologií má své výhody a nevýhody, proto je potřeba navrhnout správné řešení přesně na míru plánované stavby.Bulletin Ekonomických staveb

Aktuality

Součástí stavby domu je i výběr kvalitních oken

19. 02. 2013

Nevíte si rady s výběrem oken a dveří pro váš rodinný dům? Nechte si poradit. Správným výběrem výplní stavebních otvorů si můžete zajistit nemalé finanční úspory. Více v článku na Součástí stavby domu je i výběr kvalitních oken

Při plánování stavby řešte i odvlhčování, vytápění a klimatizaci domu!

18. 01. 2013

Již při plánování stavby domu je velmi nutné promyslet, jak bude vše fungovat. Kromě toho, že budete řešit, z jakého materiálu dům postavíte, zda budete stavět svépomocí nebo zda si necháte postavit rodinný dům na klíč, atd., musíte řešit i věci typu, jak budete svůj rodinný dům vytápět, jak ho budete odvětrávat, klimatizovat, jaké odsávací zařízení je zapotřebí pořídit do kuchyně…. Více v článku na Při plánování stavby řešte i odvlhčování, vytápění a klimatizaci domu!

Stavbou domu vše nekončí!

30. 11. 2012

Vybrali jste vhodnou technologii, postavili rodinný dům a teď už vás čeká jen jeho zařizování? Poradíme, jak vaše domovy zařídit podle nejmodernějších trendů. Více v článku na Stavbou domu vše nekončí!

 

Doporučujeme:

 
Stavební sporitelna online

Obalové materiály

Konzolové jeřáby